قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه > اخبار > الزامات و ضوابط شهر دوستدار کودک به شهرداری ابلاغ شده است

الزامات و ضوابط شهر دوستدار کودک به شهرداری ابلاغ شده است

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک گفت: اعضای شورای اجرایی شهر دوستدار کودک از برخی پارک‌های این کلانشهر جهت اجرای مصوبات شورا مبنی بر احداث اتاق مادر، تفکیک وسایل بازی‌ رده‌های سنی و ارزیابی ایمنی این وسایل و افزایش تعداد آن‌ها بازدید کردند.
عباس خسروانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: از مدتی قبل «الزامات و ضوابط عام شهر دوستدار کودک» تدوین و جهت اجرا به شهرداری‌ها ابلاغ شده است و شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جهت تأمین نیازهای کودکان در بناها و فضاهای شهری و تحقق حقوق کودکان در برخورداری از فضاهای شهری امن، ایمن و محیط‌های شاد، «الزامات و ضوابط عام شهر دوستدار کودک» را تصویب و توسط استانداری به شهرداری ابلاغ کرده است.
وی تاکید کرد: اعضای شورای اجرایی شهر دوستدار کودک اراک باید بدانند که بر اساس این ضوابط، احداث و تجهیز اتاق‌های مادر و کودک در همه کاربری‌ها و فضاهای عمومی از جمله پایانه‌های مسافربری، بوستان‌ها، مراکز تفریحی، گردشگری، فرهنگی، هنری و مذهبی، مجتمع‌های ورزشی، تجاری، انتظامی و اداری، تالارهای پذیرایی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز بهداشتی الزامی است و بازدید اخیر نیز در راستای اجرای همین قانون بود که با همکاری همدیگر تا حد توان این قانون را اجرایی خواهیم کرد.
این عضو شورای اسلامی شهر اراک تصریح کرد: حدود ۲۳ میلیون از جمعیت کشور ما کودکان هستند که برای کشور ما یک سرمایه اجتماعی عظیم و آینده‌سازان کشور محسوب می‌شوند و لازم است برای حفظ این سرمایه ارزشمند، سرمایه‌گذاری کنیم.
وی خاطر نشان کرد: با مراجعه به متون دینی درمی‌یابیم که حق کودکان در آن‌ها موج می‌زند و لذا ما باید در دنیا سردمدار رعایت حقوق کودکان باشیم.
خسروانی ادامه داد: در کنوانسیون حقوق کودک از میان حقوق بی‌شمار، چهار حق اساسی و بنیادین نسبت به سایر حق‌ها امتیاز ویژه دارد، چهار حق مورد تاکید برای کودکان، حق منع تبعیض، حق رعایت مسائل کودکان، حق بر رشد و بقا و حق شنیده شدن صدای کودکان است.

مطلب پیشنهادی

طرح جامع پر اشکال، طرح تفصیلی تاریخ گذشته

عضو شورای شهر می‌گوید: طرح جامع اراک طرحی پر اشکال و از سویی دیگر طرح تفصیلی تاریخ گذشته است، اگر اداره راه و شهرسازی توان انجام وظیفه قانونی خود را ندارد، اعلام کند ما خود وارد عمل شویم تا شهر را از بلاتکلیفی بیرون بیاوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *