قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه > اخبار > تحقق ۷۶ درصدی بودجه شهرداری اراک طی ۱۰ ماهه سال جاری

تحقق ۷۶ درصدی بودجه شهرداری اراک طی ۱۰ ماهه سال جاری

اراک از جمله شهرهای صنعتی ایران است که در سال‌های اخیر با پدید آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌کند. شهرداری اراک به دنبال تحقق کامل درآمد این شهر از محل عوارض آلایندگی است تا بتواند اثرات منفی این مسئله را کنترل کند.
عباس خسروانی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی اراک در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به تحقق ۷۶ درصدی بودجه شهرداری اراک در ۱۰ ماه سال اظهار کرد: مهم‌ترین منبع درآمدی شهرداری از محل عوارض ارزش افزوده است که پیش‌بینی می‌شود در بودجه سال جاری هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از این محل تأمین شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلان‌شهر اراک تصریح کرد: این منبع درآمدی ۴۲ درصد از کل بودجه شهرداری را تشکیل می‌دهد، بنابراین این مهم برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و هر نوع تغییر و نوسان در پرداخت این عوارض از سوی دولت، شهرداری اراک را دچار چالش خواهد کرد.
وی ادامه داد: منبع دیگر درآمد شهرداری اراک در سال جاری فروش اموال غیر منقول در راستای سیاست مولد سازی است که از این محل هم حدود هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده بودیم، اما تاکنون درآمد قابل توجهی از این محل نداشته‌ایم.
وی با بیان اینکه در حوزه عوارض آلایندگی هم به عنوان یکی از منابع درآمدی شهرداری اراک دچار کسری هستیم گفت: حق شهرداری از این محل به‌درستی پرداخت نمی‌شود و شورا پیگیری تحقق این درآمد است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلان‌شهر اراک خاطر نشان کرد: در بخش هزینه‌های جاری میزان هزینه‌کرد ما ۷۸ درصد است و احتمالاً تا پایان سال با توجه به مضاعف شدن برخی پرداختی‌ها این درصد افزایش پیدا کند، اما بدون شک از بودجه پیش‌بینی شده تجاوز نخواهد کرد.
وی افزود: در بخش هزینه‌های عمرانی هم عملکرد شهرداری ۵۷ درصد است که در صورت وصول برخی صورت وضعیت‌ها و انجام برخی پرداختی‌ها این عدد افزایش خواهد یافت، اما به احتمال زیاد ما در این حوزه با توجه به کاهش بخشی از درآمدها دچار کسری عملکرد می‌شویم.

مطلب پیشنهادی

تدوین بودجه ۱۴۰۲ بر اساس برنامه چشم‌انداز ۲۰ ساله برای شهر اراک

بودجه 1402 شهر اراک بر اساس برنامه بیست ساله شهر اراک تدوین شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *