قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه > در رسانه‌های دیگر > توجه ویژه به مدیریت آب در شورای ششم

توجه ویژه به مدیریت آب در شورای ششم

«عباس خسروانی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: طرح مطالعاتی بازنگری و به روز رسانی شبکه جمع آوری ،هدایت آب‌های سطحی و سیلاب‌های شهری امسال در بودجه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.
خسروانی ادامه داد: همچنین طرح جمع آوری آب‌های سطحی با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال تصویب و اجرای آن آغاز شده است و طرح هدایت این آب‌ها نیز با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.
وی گفت: می توان با ایجاد زیرساخت ها، آبهای سطحی را که در اراک به یک معضل تبدیل شده به فرصت تبدیل کنیم و برای نیازمندی های شهری از آن بهره گیری کنیم.
عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک عنوان کرد: یکی دیگر از طرح های مهم شورای اسلامی و شهرداری اراک، احداث کانال بتنی در راستای دفع آب‌های سطحی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال است که بخش قابل توجهی از آن رو به اتمام است.
خسروانی یادآور شد: شورای اسلامی شهر برای لایروبی قنوات سطح شهر نیز ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده که این طرح نیز در حال اجرا است.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر اراک در ادامه گفت: از دیگر اقدامات بزرگ شورای اسلامی و شهرداری در راستای مدیریت آب در شهر اراک خرید سهمیه پساب و لوله گذاری برای انتقال آب تصفیه شده به فضای سبز اراک است که در این راستا ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که اقدامات اولیه انجام و بخشی از لوله گذاری نیز به اتمام رسیده است.
خسروانی خاطرنشان کرد: عواملی چون کاهش نزولات جوی و بحران کم آبی باعث فرسایش خاک، ریزگردها، فرونشست زمین و در نهایت کاهش کیفیت زیست پذیری اراک خواهد شد و مکلف هستیم تا نسبت به مقوله حکمرانی آب حساس باشیم و به برخی از تکالیف خود در این زمینه عمل کنیم زیرا زنگ خطر کم آبی برای ما به صدا درآمده است.
وی یکی دیگر از برنامه های اولویت دار شورای ششم در سال آینده را حرکت به سمت آبیاری مکانیزه فضای سبز شهر عنوان کرد و گفت: اکنون الگوی آبیاری، قابل قبول نیست و باعث هدر رفت منابع آبی می شود که در این راستا ایجاد پارک های جدیدی از سوی شورای اسلامی شهر هدفگذاری شده که منجر به افزایش سرانه فضای سبز خواهد شد.

منبع: https://irna.ir/xjLdYd

مطلب پیشنهادی

پرورش نسلی توانمند با بهره‌گیری از ظرفیت شهر دوستدار کودک

ما در شورای شهر معتقدیم شهر دوستدار کودک یک هدف نیست بلکه یک مسیری است که در آن بسیاری از اهداف دست یافتنی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *