قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه > مقالات > سخنگوی شورای اسلامی اراک تاکید کرد: ضرورت انعقاد قرارداد پروژه‌های عمرانی در ماه‌های ابتدایی سال

سخنگوی شورای اسلامی اراک تاکید کرد: ضرورت انعقاد قرارداد پروژه‌های عمرانی در ماه‌های ابتدایی سال

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: یکی از این موضوعاتی که همواره در این سه سال مدنظر مدیریت شهری بوده، انعقاد قرارداد پروژه‌های عمرانی در ماه‌های ابتدایی سال است.
به گزارش خبرگزاری ایمنا در مرکزی، عباس خسروانی در صحن علنی شورا اظهار کرد: یکی از این موضوعاتی که همواره در این سه سال مدنظر مدیریت شهری بوده، انعقاد قرارداد پروژه‌های عمرانی در ماه‌های ابتدایی سال است.
وی افزود: یکی از عواملی که موجب می‌شود این اتفاق رخ ندهد، کمبود نقدینگی شهرداری است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک ادامه داد: یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که ما می‌توانیم نقدینگی را در همان ابتدای سال تأمین کنیم و سررسید آن را به پایان سال ارسال کنیم، موضوع برات کارت‌هاست.
خسروانی با بیان اینکه شهرداری‌های پیشرو از این راه برای تأمین مالی پروژه‌های عمرانی استفاده می‌کنند، افزود: این موضوع در کمیسیون مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت و درخواست ما از شهردار اراک آن است که برای اینکه بتوانیم در همین ماه‌های ابتدایی سال پروژه‌ها را تأمین مالی کنیم و پیمانکاران مشغول به کار شوند، لایحه‌ای را در خصوص گرفتن برات کارت از بانک شهر به شورا بیاورد.
وی ادامه داد: با توجه به املاک بسیار خوبی که شهرداری دارد و می‌توان از آن به عنوان وثیقه در بانک شهر استفاده کند و می‌توان مبالغ قابل توجه‌ای را از طریق برات کارت تأمین مالی و به پروژه‌ها و خرید اتوبوس‌ها تزریق کنیم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک خاطرنشان کرد: تاکید شورا این است که این کار به تأخیر نیفتد زیرا هر چه قدر این روش به پایان سال نزدیک شود برات کارت ارزش خود را از دست خواهد داد.
خسروانی افزود: ارزش برات کارت برای استفاده در ماه‌های ابتدای سال است و درصد آن هم ۲.۵ درصد است و حتی اگر شهرداری نتواند این برات را در سررسید پرداخت کند، بانک یک وام را در اختیار شهرداری قرار می‌دهد تا سررسید بدهی خود را انجام دهد.

مطلب پیشنهادی

۱۰ سوال سخنگوی شورای شهر اراک درباره طرح ملی مسکن

در اجرای پروژه های کلان بیش از سرمایه اقتصادی به سرمایه اجتماعی نیاز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *