قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه > اخبار > مطالبات ۱۰۳ میلیارد تومانی شهرداری اراک از دستگاه‌های دولتی

مطالبات ۱۰۳ میلیارد تومانی شهرداری اراک از دستگاه‌های دولتی

مطالبات 103 میلیارد تومانی شهرداری اراک از دستگاه‌های دولتی/ پیگیر وصول مطالبات شهرداری اراک هستیم
سخنگو و رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی کلانشهر اراک از مطالبات ۱۰۳ میلیارد تومانی شهرداری اراک از دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: پیگیر وصول مطالبات شهرداری اراک هستیم.
عباس خسروانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک ، با اشاره به پیگیری شورای ششم درباره مطالبات 103 میلیارد تومانی شهرداری از دستگاه‌های دولتی اظهار داشت: یکی از موضوعات میان دولت و شهرداری‌ها، مطالبات شهرداری‌ها از دستگاه‌های اجرایی است که در شهرداری اراک نیز با این مشکل روبه‌رو هستیم و بخش قابل توجهی از منابع شهرداری در قالب مطالبات از دستگاه‌های اجرای استان بلوکه شده است.
وی افزود: خوشبختانه در بند (ع) تبصره (5) قانون بودجه سال 1401 کل کشور این موضوع مورد توجه قرار گرفته و بر تسویه مطالبات شهرداری‌ها با دولت تاکید شده است.
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: در این تبصره درباره تسویه مطالبات و بدهی‌های قطعی شهرداری‌ها با دستگاه‌های اجرایی، تامین اجتماعی و بانک‌ها از طریق مبادله اراضی و املاک صحبت شده است.
خسروانی تصریح کرد: اخیراً در جلسه هیئت دولت آیین‌نامه اجرایی نحوه تسویه مطالبات و بدهی‌های قطعی شهرداری‌ها با دستگاه‌های اجرایی از طریق مبادله اراضی و املاک به تصویب رسید که جای خوشحالی دارد.
وی بیان کرد: شهرداری اراک باید از این فرصت به وجود آمده استفاده کند و لیست مطالبات خود را از دستگاه‌های اجرایی استان به فرمانداری و استانداری ارسال کند تا در کارگروه مربوطه نسبت به وصول مطالبات اقدام شود و شورای اسلامی ششم شهر اراک این مطالبات که حق و حقوق شهروندان است، پیگیری می‌کند.
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: این مطالبات بالغ‌بر 103 میلیارد تومان می‌شود که عمده این طلب‌ها مربوط به عوارض ساختمان‌هایی است که توسط ادارات دولتی ساخته شده و عوارض را در طول سالیان ندادند و همچنین شامل تخفیفات اعمال شده در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده، پروژه اقدام ملی تامین مسکن، جرائم راهنمایی و رانندگی، جرائم کمیسیون ماده 77 و ماده 100 می‌شود.
خسروانی بیان کرد: انباشت این بدهی‌ها با توجه به نرخ تورم به نوعی تضییع حقوق شهروندان است و امیدوارم در این دوره مدیریت شهری که هماهنگی خوبی بین دولت و شهرداری وجود دارد شاهد اقدامات موثری در این زمینه باشیم.
وی افزود: البته بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها از جمله شهرداری اراک در حوزه‌های دیگری هم است که همان تعهدات دولت به شهرداری‌ها به ویژه در حوزه حمل‌و‌نقل، فضای سبز و غیره است که تاکنون تعهدات خود را انجام نداده و در سال‌های گذشته، شهرداری‌ها از منابع خود این هزینه‌ها را پرداخت کردند.
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی کلانشهر اراک خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دوره جدید شاهد تعاملات سازنده دولت با شهرداری‌ها هستیم و دولت اراده دارد تا مدیریت شهری را تقویت کند و به تعهدات خود در قبال شهرداری‌ها عمل کند.

مطلب پیشنهادی

اختصاص ۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای انتقال پساب شهری برای آبیاری فضای سبز در اراک

۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای انتقال پساب شهری برای آبیاری فضای سبز در اراک در دو سال اختصاص یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *